قدمگاه و مسجد مقدس حضرت رضا(ع) در شهرستان بهبهان

نشریه خبری - پژوهشی روز امام رضا(ع) شهرستان بهبهان

قدمگاه و مسجد مقدس حضرت رضا(ع) در شهرستان بهبهان

نشریه خبری - پژوهشی روز امام رضا(ع) شهرستان بهبهان

قدمگاه و مسجد مقدس حضرت رضا(ع) در شهرستان بهبهان
مراسم روز امام رضا(ع) در شهرستان بهبهان .... اینجا بهبهان است؛ مسجدمقدس و قدمگاه متبرک امام رضا(ع).

بنابر شهادت اسناد تاریخی، سال 201 هـ . ق که حضرت رضا (علیه السلام) از مدینه عازم مرو بودند، از شهرباستانی اَرَجان(بهبهان کنونی) عبور و در مکان فعلی قدم گاه نماز گذاردند که به پاس این واقعه مبارک، مردم شهر نسل در نسل این مکان را مقدس شمرده و در طول دویست سال اخیر مسیر حدود 14کیلومتری این شهر تا مسجد تاریخی و قدم گاه متبرک حضرت رضا علیه السلام را با پای پیاده طی می کنند...

بیت زیر سردر قدم گاه امام رضا علیه السلام شهرستان بهبهان در سال های گذشته بوده است:

گر میسر نشود بوسه زنم پایش را
هر کجا پای نهد بوسه زنم جایش را
تبلیغات و ویژه نامه های مفید
آخرین مطالب سایت قدمگاه بهبهان
صفحات و دسته بندی های سایت قدمگاه

خاور میانه آبستن حوادث سرنوشت ساز(!)
منطقه خاورمیانه به دلیل موقعیت استراتیژیکش که محل اتصال سه قارة آسیا، آفریقا و اروپاست و همچنین منابع سرشار و خدادادیش از یک سو و سابقه کهن نزول انبیاء و ادیان الهی از سوی دیگر، همواره مورد توجه جهانیان بوده و هست.


این سرزمین، آنطور که از بیان اخبار و متون مقدس بر می آیددر آینده نیز محل ظهور بزرگترین حادثه بعد از بعثت پیامبر (یعنی ظهور منجی موعود) خواهد بود؛ همچنین محل تاخت و تاز زمینه سازان منجی های جعلی و دروغینی مثل سفیانی و دجال...


در تحلیل حوادث کنونی و راز آلود منطقه خاورمیانه دو رویکرد وجود دارد:
الف: رویکرد سیاسی؛ که آن را از رسانه ها و کارشناسان(با گرایش های مختلف) زیاد شنیده ایم و خواهیم شنید.
ب: رویکرد آخرالزمانی؛ که بحث این نوشتار است و از قضا جبهه مقابل ما به سرکردگی یهود و مسیحیت صهیونیست (در قضیه اشغال فلسطین و پروژه از نیل تا فرات) و بعضاً دوستان به ظاهر مسلمان، اما سینه چاکشان در جبهه شرقی عالم(در قضیه ظهور تعجیلی منجی جعلی!)، برنامه ها و اهداف خود را بر پایه همین تحلیل ترسیم می کنند.

لذا شایسته دیدیم نکاتی هر چند مختصر را پیرامون این دیدگاه خدمت شما عرض کنیم:

1.راز دشمنی بنی صهیون با ایران شیعی؟

جواب این سوال را از دو منظر می توان داد:

الف:منظر سیاسی؛ که مثلاً ایران با اشغال فلسطین توسط صهیونیسم (به دلایل سیاسی، دینی و امنیتی) مخالف است و از گروه های مقاومت حمایت می کند؛ که این تحلیل درست(اما ناقص) را هم زیاد شنیدیم.

ب:منظر آخرالزمانی؛ مأموریت ویژه ایرانیها برای پایان تاریخ و ریشه کنی صهیونیسم و یاری منجی...


برای اثبات این ادعا و فهم بهتر این مطلب، دو تا مقدمه کوتاه را عرض می کنیم:*مقدمه اول: خواب های یهود برای خاورمیانه و آینده جهان!
همانطور که می دانید حضرت ابراهیم ع پدر ادیان الهی است ، پدر امتهای متعدد ؛ چرا که لفظ ابراهیم یعنی پدر امتها . از آیین پدرتان ابراهیم پیروی کنید; او شما را از قبل «مسلمان‏» نامیده است ، 78 حج

حضرت ابراهیم از خداوند مقام امامت را خواست که در نسلش باقی بماند؛ و دعای او (با شرایطی) مستجاب شد...


یهود، قوم برگزیده ای که مردود شدند!

از حضرت ابراهیم ع دو پسر بنامهای اسماعیل و اسحاق ع بوجود آمد. اسماعیل با مادرش هاجر به مکه آورده شد ( سوره ابراهیم .ع 37 ) و از نسل پاک او پیامبر اسلام صلی الله علیه و‌آله وسلم و 12 امام معصوم علیهم السلام بوجود آمدند.
از اسحاق یعقوب که اسرائیل خوانده میشد بوجود آمد و خداوند به او دوازده پسر داد ( سوره یوسف ع 4 ) که از نسل آنها دوازده طائفه بنی اسرائیل ایجاد شد.
حضرت یوسف ع در اثر رفتار ناشایست برادران از کنعان فلسطین به مصر برده شد و به الطاف الهی به مقام عزیزی ( یوسف 88) و بلکه به پادشاهی مصر رسید ( یوسف 101 ) و برادران و خانواده را به مصر فراخواند . پس از فوت حضرت یوسف ع قبطیان مصر بر بنی اسرائیل مسلط شدند تا خداوند بوسیله حضرت موسی ع زمینه نجات آنها را فراهم ساخت . حضرت موسی ع بنی اسرائیل را آماده کرد و شبانه 600 هزار بنی اسرائیلی را با برنامه ریزی دقیق و دور از چشم فرعونیان از مصر خارج کرد ( دخان 23) فرعونیان تا خبر دارشدند برای باز گرداندنشان حرکت کردند ولی با معجزه حضرت موسی ع دریای سرخ برای بنی اسرائیل شکافته شد و آنها از دریا عبور کردند ( شعراء 63 ) و فرعون و فرعونیان در دریا غرق شدند . ( دخان 24 )‌

خداوند بنی اسرائیل را برای ماموریتی مهم که عبارت بود از آزاد سازی قدس و برقراری حکومت الهی در آن سرزمین برگزید . بنی اسرائیل بدین صورت قوم برگزیده شدند ( بقره 47 ) فلسطین و قدس مثل پایانه مسافری محل عبور کاروانهای کشورهای مختلف از آسیا ، آفریقا و اروپا بود بنا بر این از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بوده و هست .
خداوند آنها را موظف نمود تا سرزمین مقدس را تصرف کنند و حکومت دینی در آن منطقه برپا سازند .
ای قوم! به سرزمین مقدسی که خداوند برای شما مقرر داشته‏ است وارد شوید و عقب گرد نکنید که زیانکار خواهید بود . (21) مائده
با همه تلاشهای حضرت موسی ع، آنها حاضر به همکاری نشده و به ارض مقدس وارد نشدند که این باعث سرگردانی چهل ساله آنها در بیابان شد . بنی اسرائیل گفتند: «ای موسی! تا آنها در آن شهر هستند، ما هرگز وارد نخواهیم شد! تو و پروردگارت بروید و با آنانند بجنگید، ما همینجا نشسته‏ایم ; (24)
(موسی) گفت «پروردگارا من تنها اختیار خودم و برادرم را دارم، خداوندا بین ما و این جمعیت گنهکار جدایی بیانداز . (25) خداوند (به موسی) فرمود: «این سرزمین (مقدس)، بر آنها ممنوع است (و به آن نخواهد رسید); آنها به مدت چهل سال در بیابان سرگردان خواهند بود; و در باره (سرنوشت) جمعیت گنهکاران غمگین مباش!» (26) مائده
پس از چهل سال آنها به رهبری حضرت یوشع ع به فلسطین در آمدند و آنجا را تصرف کردند . در طی سالهایی که قدس در دست بنی اسرائیل بود پادشاهانی مقتدر مثل حضرت داود و سلیمان ع بر این سرزمین حکومت کردند ولی در تاریخ آنها نشیب و فرازهای فراوانی پیش آمد . بنی اسرائیل که دیگر یهود خوانده میشدند بعلل نافرمانی از دستورات پروردگاراز برگزیدگی افتاد ولی هنوز فکر تشکیل حکومت فراگیر یهود را در سر می پروراند . خداوند قوم دیگری را برگزید و پیامبری اینبار از نسل اسماعیل ع مبعوث کرد تا زمینه برای ایجاد حکومت جهانی خدا باوران بر همه عالم و از جمله سرزمین قدس فراهم شود . این قوم برگزیده مسلمانان بودند ، مسلمانانی که معتقد به امامت و ظهور و قیام گسترده آخرین ذخیره الهی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند.
خداوند به کسانی از شما که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده اند وعده داده است ، که قطعاًت آنان، را حاکم روی زمین خواهد کرد، همان گونه که به عده ای پیش از آنها خلافت روی زمین را بخشید; و دین و آیینی را که برای آنان، پسندیده‏ است پابرجا و ریشه‏دار خواهد ساخت و ترسشان را به امنیت و آرامش مبدل خواهد کرد باشد که تنها مرا بپرستند و چیزی را شریک من نسازند; و کسانی که پس از آن کافر شوند، آنها فاسقانند. (55) نور
بر این اساس اختلاف دیدگاه در بین یهود و مسلمین بر سر مسئله فلسطین در آخرالزمان پدید آمد .

ولی وعده الهی حق است و خداوند خلف وعده نمیکند . اما یهود که خود را به خواب غفلت زده است، انگار نمی خواهد بپذیرد که دیگر قوم موعود نیست و منزلتی نزد خدای متعال ندارد...
در اواخر قرن نوزدهم میلادی، یهودیان صهیونیست با نگرشی نژادپرستانه و برتری طلبانه، فلسطین را ارض موعود تلقّی کردند و خواستار بازگشت یهودیان از سراسر جهان به این سرزمین و شکل گیری ملّت یهود و ایجاد دولت بنی اسراییل در آن شدند. آنها فکر حکومت جهانی یهود را در سرمی پرورانند . و معتقدند اولین مرحله این کار تصرف کامل بیت المقدس است و سپس بر پایی مجدد معبد سلیمان که این خود زمینه ساز ظهور ماشیح موعود می باشد و حکومت فراگیر یهود را تحقق میبخشد . «برداشتی از مقاله منجی قدس در آخرالزمان، حجت الاسلام محسن بخردی- کانون الزهرا. س- رمضان 90»


*مقدمه دوم: ایرانیان قوم محبوب و موعود خداوندی برای آینده نیک جهان و نابودی صهیونیسم!


الف: وقتی قوم عزیز جایگزین قوم ذلیل می شود!
همانطور در مقدمه اول اشاره کردیم، یهود (بنی اسرائیل) در یک مقطعی از تاریخ، مأمور حمایت از ولی خدا برای برپایی حکومت الهی و نابودی ستمگران و مشرکان زمان بود. ولی از آنجا که این قوم یک قوم لجوج، دنیا طلب، ولایت گریز و ولایت ستیز بود؛ نتوانست که با اولیای خدا همراهی کنند، بلکه آنها را یا نافرمانی و اذیت و آزار کردند یا هم به قتل رساندند که دیگر بیش از این حکمت الهی ایجاب نمی کرد که دین خدا در میان آنها بماند.

فلذا خدای متعال دین خود را از طریق نسل دیگر حضرت ابراهیم(یعنی سلسله اسماعیلی) پی گرفت.و اینگونه بود که اسلام به عنوان آخرین و کاملترین دین الهی نه از طریق شاخه اسحاقی، بلکه از طریق شاخه اسماعیلی و بوسیله حضرت محمد مصطفی و اهل بیت پاکش(علیهم السلام) پیگیری شد.

اما جالب است بدانید که قوم معاصر ائمه (علیهم السلام) نیز در مورد حمایت از اولیای الهی(پس از نبی اکرم)، روی یهود را سفید کرده اند. و البته این امر را خدای متعال از همان روزهای نخست پیش بینی کرده بودند و آیاتی در این زمینه هست که به مردمان عرب(هم عصر ائمه هدی) هشدار می دهد که اگر بخواهید بازی در آورید خداوند قوم دیگری را جایگزین شما خواهد آوردکه مثل شماها نیستند؛ بلکه عزیز و حامی دین منند...

1. آیه 54 سوره مائده: اى کسانى که ایمان آورده‏اید! هر کس از شما،از آیین خود بازگردد، (به خدا زیانى نمى‏رساند؛ خداوند جمعیّتى را مى‏آوردکه آنها را دوست دارد و آنان (نیز) او را دوست دارند، در برابر مؤمنان
متواضع، و در برابر کافران سرسخت و نیرومندند؛آنها در راه خدا جهاد مى‏کنند،و از سرزنش هیچ ملامتگرى هراسى ندارند.پیامبر اسلام(ص) به پروردگارش سوگند یاد کرد که این قوم سلمان فارسی است.(مجمع البیان، ج3، ص208)

2. آیه 89 سوره انعام: پیشگویی می کند که این قوم جایگزین هرگز به آن دین کافر نمی شوند.بلکه خداوند آنها را موکل بر اعراب قرار می دهد.{قَوماً لیسو بِها بکافرین} هم منظورش ایرانیان مسلمان است...

3. آیات 2 تا 4 سوره جمعه:{... آخرین منهم لمّا یلحقوا بهم} (صحیح بخاری، ج 6، ص 188. صحیح مسلم، ج 4، ص 1972.)

4. آیه 133 سوره نساء: پیشگویی آوردن ایرانیان برای یاری دین خداست.پیامبر اسلام (صلوات الله علیه و آله) در باره {یَات بِاَخرینَ} فرمود: آنها قوم سلمان هستند.(تفسیر المیزان، ج5، ص106)

5. آیه 38 سوره محمّد: از برتری قوم دیگر سخن است که بدل از اعراب، مسلمانی را پاس می دارند.امام صادق (علیه السلام) "قوماً غَیرکُم" را به موالی – ایرانیان- تفسیر کرد.(مجمع البیان، ج9، ص108(

ب: ایرانیان زمینه سازان حضرت موعودند!
پیامبر اکرم (صلوات الله علیه و آله) فرمودند: مردمی از طرف مشرق (ایران)قیام می کنند که حکومت و سلطنت مهدی (علیه السلام) را آماده می کنند. (بحارالانوار، ج52، ص87)
حضرت در یک بیان مشابه دیگری فرمودند: از خراسان مردمی برخواهند خواست که مردم را به سوی حضرت مهدی دعوت خواهند نمود.(کلمه الامام المهدی/ص260)

امام صادق (علیه السلام) نیز فرمودند: آگاه باشید که آنها(ایرانیان) یاران حضرت مهدی هستند و زمینه سلطنت جهانی او را فراهم می کنند.(غیبت نعمانی، ص156)

همچنین آن حضرت فرمودند:«اهل خراسان نشانه های ما (برای فرج) هستند واهل قم انصار و یاوران ما می باشند».{بحارالانوار،ج 57، ص213}

در بیان دیگری چنین فرمودند: خاک قم مقدس است، اهل قم از یاوران ما و ما از آنها هستیم... آنان یاوران قائم ما و دعوت کنندگان به حق ما اهل بیت هستند.(بحارالانوار:ج60،ص218)

نیز فرمودند: خداوند بوسیله شهر قم بر تمامی شهرها، و به وسیله اهل قم بر همه مردم جهان حجت را تمام می نماید. بحارالانوار. ج60/ص212ج: ایرانیان یاوران موعود و کوبندگان سفیانی و یهود در آخرالزمان!

ایرانیان شیعه به عنوان قوم مومن، مخلص و حامی اولیای خدا در ادامه مأموریت خود، ضمن نشر و گسترش دین، علاوه بر زمینه سازی برای ظهور در عصر غیبت او، هنگام ظهورش نیز از پابه رکابان، و دعوت گران ملت ها ، و کارگزاران حکومت عدل و کرامتش نیز خواهند بود...

طبق بیان روایات امام با دو جبهه سفیانی و یهود خواهند جنگید.
به تصریح روایات معتبر اولین نشانه حتمی و قطعی ظهور، خروج سفیانی ملعون است. پیش از قیام حضرت مهدی(ع) مردی از نسل ابوسفیان، در منطقه شام، خروج می‌کند
و با تصرف بخش‌هایی از سرزمین اسلامی، برای یافتن و کشتن شیعیان جایزه تعیین می‌کند. (بحار الانوار، ج52، ص182).

اما در مورد کیستی و فلسفه ی وجودی سفیانی، امام صادق (علیه السلام) اینگونه فرمودند که:
«ما و خاندان ابوسفیان، دو خاندانی هستیم که بر سر دین خدا با هم دشمنی داریم! ما سخن خدا را تصدیق کردیم و آنان تکذیب کردند. ابوسفیان با پیامبر(ص) مبارزه کرد و معاویه با علی(ع) و حسن(ع)، و یزید با حسین بن علی(ع) به مخالفت برخواستند و سفیانی(در آخرالزمان) نیز با قائم ما(عج) خواهد جنگید.{بحارالانوار، ج52، ص182}

مجموع روایات در این که محل خروج سفیانی سرزمین شام است، اتفاق نظر دارند.
البته شام قدیم پنج منطقه را در بر می گرفته: دمشق، حمص، قنسرین، فلسطین و اردن.(معجم البلدان، ج1، ص103)
بنابراین، سفیانی از هر یک از مناطق یاد شده خروج کند، خروج از شام بر او صدق می کند.(موسسه مهدوی آینده روشن قم)


*اهداف قیام سفیانی:
1.کشتار شیعیان: امام باقر علیه السلام در روایت معتبری فرمودند: ... خشم و کینه او تنها متوجه شیعیان ماست و تنها بر کشتن آنها حریص است...(الغیبه نعمانی/ص311،باب18،ح3)
در روایت دیگر(که سنداً ضعیف است!) از قول امام صادق علیه السلام بیان شده است: او برای مقابله با حکومت خراسانی به روم می رود و در حالی که به نصرانیت گرویده و صلیبی از طلا بر گردن دارد، از آنجا باز می گردد.(زمینه سازان انقلاب جهانی،ص65)

2.جلوگیری از نهضت جهانی امام مهدی علیه السلام و قتل او؛
امام باقر علیه السلام در روایت معتبری فرمودند: سفیانی سپاهی را به مدینه می فرستد. مهدی از آنجا می گریزد و به مکه می رود. به امیر سپاه سفیانی گزارش می رسد که مهدی به مکه رفته است... (الغبیه نعمانی، ص288، باب 14، ح67)


نقش نیروهای ایرانی در پایان بخشیدن به غائله ی سفیانی و یهود:
در مورد نقش نیروهای ایرانی در آن عرصه ی از تاریخ، روایات بسیاری(از مصادر شیعه و سنی) وارد شده است که در عین اختلاف در نحوه گزارش، به یک مضمون اشاره دارند و آن هم مبحث شکست دادن نیروهای سفیانی و یهود به دست سپاهیان ایرانی است؛ برای مثال:در مورد زمان خروج خراسانی در روایت معتبری از قول امام صادق علیه السلام می خوانیم: خروج خراسانی، و سفیانی و یمانی در یک سال و یک ماه و یک روز خواهند بود...(الغیبه نعمانی، ص316،باب18،ح60)در روایت معتبری از قول امام باقر علیه السلام می خوانیم: در حالی که سپاه سفیانی مشغول قتل و غارت اهل کوفه است، به ناگاه پرچم هایی از سوی خراسان(برای مقابله با او) روی می آورند که به سرعت و شتابان منازل را می پیمایند.
در میان آنها تعدادی از اصحاب امام مهدی علیه السلام نیز وجود دارند.(الغیبه نعمانی، ص288، باب 14، ح67- نقل از آینده روشن)


*وقتی قوم عزیز، قوم ذلیل را زیر و رو می کند!

همچنین در قرآن کریم پیرامون فساد بزرگ بنی اسرائیل چنین می خوانیم:ما به بنى اسرائیل در کتاب (تورات) اعلام کردیم که دوبار در زمین فساد خواهید کرد، و برترى‏جویى بزرگى خواهید نمود.هنگامى که نخستین وعده فرا رسد، گروهى از بندگان پیکارجوى خود را بر ضدّ شما میانگیزیم (تا شما را سخت در هم کوبند؛ حتى براى به دست آوردن مجرمان)، خانه‏ها را جستجو مى‏کنند؛ و این وعده‏اى است قطعى!{آیات 4-5سوره اسراء}
امام صادق (ع) در ذیل این آیه، سه بار فرمودند: به خدا سوگند (مراد از بندگان پیکار جو) اهل قم (ایرانیان) هستند . " (بحار : جلد60 /صفحه 216 . )

خُب، با توجه به این دو مقدمه مختصر که گفتیم، آیا می شود گفت که دعوا فقط یک دعوای سیاسی و بر سر یک سرزمین است(گرچه آن هم مهم است!)...یهود بیشتر از ما بچه شیعه ها با روایات و آیات قرآنی سر و کار دارند؛ به تعبیر بعضی از محققین اسرائیل فقط عکس امام زمان ما را ندارد...
 یهود می داند که نابودی اش فقط و فقط به دست ایرانیان و شیعیان است و آنها هستند که صاحب و مولا دارند و مثل بعضی فرقه ها، بی در و پیکر نیستند که باهر کس و نا کس تعامل کنند و ولایت هر طاغوتی را بپذیرند!!!
فلذا در طول تاریخ همواره به اشکال مختلف سعی کرده است که شیعه را نابود کند، ولی خدا نمی گذارد تا وعده اش را تحقق کند...امروز هم یکی از بزرگترین اهداف جنگ سوریه، جلوگیری از گسترش بیداری اسلامی، سوار شدن بر امواج سهمگین آن و به راه انداختن جنگ عربی – ایرانی است؛ و دعوای اسرائیلی- عربی را به حاشیه و سپس به سمت فراموش شدن براند... و در این مسیر، وهابیون، سلفی ها و تکفیری ها و رژیم های مرتجع عرب که حاکمیت نامشروع خود را در خطر نابودی می بینند به عنوان سینه چاکان و مجریان این طرح یهودی – غربی هستند...


2.چرایی همپیمانی و سینه چاکی جریان سلفی- وهابی با دوستان غربی، صهیونیستی خود!

الف:فلسفه وجودی دجال و سفیانی!
همانطور که میدانید خدای متعال وعده فرموده است که صالحان وارث زمین گردند و بساط جبهه ظلمانی- ابلیسی از میان برداشته شود.(اشاره به آیه5 قصص) از آنطرف هم ابلیس برای آن روز (در طول تاریخ) برنامه ریزی دقیق و جامعی کرده است که به خیال خود این پروژه خدای متعال را به شکست بکشاند.(اشاره به آیه 52شوری)
ابلیس آمد (و از طریق بسیج یک سری افراد مشکوک الحال!) در ادیان الهی انحرافات و القائاتی را وارد کرد که نتیجه این انحرافات پرورش دو میوه در آخرالزمان است. یک میوه در جبهه یهودی-مسیحی عالم به اسم دجال(مسیح دروغین!)؛ و یک میوه هم در جبهه اسلامی(...!!!) عالم به اسم سفیانی(مهدوی دروغین!).

وقتی که اولیای خدا(امام مهدی و مسیح علیهماسلام) در آخرالزمان برای برپای حکومت الهی و محو ابلیسیان تشریف می آورند، شیطان به خیال خودش پیش دستی می کند و آن دو میوه خبیث را در مقابل آنها قرار می دهد(و سبب بوجود آمدن فتنه های شدیدی خواهد شد). نمودار پروژه توحید را بخوانید...

ب: سلفی ها و وهابیون زمینه سازان خروج سفیانی و یاوران دجال آخرالزمان!

همانطور که ذکر شد: سفیانی دو هدف عمده دارد:
1.کشتار شیعیان
2.جلوگیری از ظهور ولی خدا و قتل او؛

چیزی که از قضا بر مرامنامه و اساسنامه وجودی جریان سلفی- وهابی و تکفیری صدق می کند.جریانی که شیعه کشی و و ضدیت و انکار ولی خدا جزو مسائل عبادی –سیاسی اوست.
بدون شک اگر سفیانی امروز خروج کند؛ اصلی ترین سپاهیان و سینه چاکانش همین جریانات خبیث و تکفیری خواهند بود که امروزه دستشان به خون هزاران شیعه بی پناه آغشته است و ضدیت با ولی خدا جزو افتخارات آنهاست...

اما برای اثبات این ادعا که وهابیون و سلفی ها یاوران دجال خواهند بود به متون مقدسمان(قرآن و احادیث) استناد می کنیم:

َیا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ الْیَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِیَاء بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاء بَعْضٍ وَمَن یَتَوَلَّهُم مِّنکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ؛ ای کسانی که ایمان آورده‌اید! یهود و نصارا را دوستان [خود] مگیرید [که] بعضی از آنان دوستان بعضی دیگرند و هر کس از شما آنها را به دوستی گیرد، از آنان خواهد بود.»(سوره مائده:51)
امام صادق(ع) از قول پیامبر(ص) فرمود: «هر کس بر بغض و دشمنی با ما بمیرد،یهودی محشور می‌شود!» گفتند: چرا یهودی؟
در حالی که آنها مسلمان زاده بوده‌اند؟! فرمود: «چون اگر دجّال خروج کند از سپاهیان او خواهند شد.»(وسائل الشیعه:ج16/ص 179)

امروزه جریان خبیث و تکفیری وهابیت- سلفیت یک علاقه عجیب(و البته معناداری) را با یهودیان و مسیحیان افراطی (یعنی زمینه سازان خروج دجال!)دارند که در سالهای اخیر بسیار شاهد آن بودیم: مثل جنگ های 33 روزه و 22 روزه اسرائیل با لبنان و فلسطین که وهابیون نه تنها کمکی نکردند، بلکه فتوا به عدم کمک به جبهه مقاومت دادند و به اسرائیل اعلام کردند حاضرند هزینه آن را هم بپردازند!!! ... (بویژه در ماجرای مشکوک منطقه شام و علاقه خاص به آن سرزمین راز آلود!)؛ قطعاً هر چه زمان به جلوتر رود باید شاهد دسایس و نقشه های شوم و مشترکشان باشیم(!!!)


3.آینده قدس ؛ چهره مسیح و یاران واقعی او در بیان متون مقدس!
حضرت عیسی(ع) به نص و تصریح قرآن کریم از دنیا نرفته است و هنوز هم زنده است و خداوند او را به آسمان‌ها برده است«زمانی که دشمنانش می‌خواستند او را بکشند کس دیگری را اشتباهاً به جای حضرت عیسی(ع) به دار آویختند». قرآن در این مورد می‌فرماید: «... او را نکشتند و او را به صلیب نکشیدند، بلکه این بر آنان مشتبه شد (کسی شبیه حضرت عیسی کشته شد). و خداوند او را به سوی خود بالا برد... »(نساء ، 157-158).

حضرت عیسی(ع) قبل از فوتش نزول می‌کند. چنان که در بعضی روایات آمده که حضرت عیسی(ع) در آخر الزمان از آسمان می‌آید و یهود و نصاری در آن روز به وی ایمان می‌آورند.(ترجه المیزان، ج5، ص220 ذیل آیه 159 سوره نساء).
(و ایمان به حضرت عیسی(ع) مصداق پیدا نخواهد کرد مگر زمانی که ایمان به پیامبر خاتم بیاورند.
چون حضرت عیسی(ع) بشارت به آمدن وجود مبارک پیامبر اسلام داده بود.).ابو سعید خدری از رسول خدا(ص) نقل می‌کند که آن حضرت فرمودند: « از ماست کسی که عیسی بن مریم به او اقتدا کرده و نماز می‌گزارد»(مسند احمد، ج1، ص84).

امام صادق نیز فرمودند: «قائم به قدس باز می گردد و چند روزی با مردم نماز می خواند.چون روز جمعه فرارسد و نماز برپاشود عیسی فرود می آید...»(الزام الناصب،ص229)
اگر یهود راست می گوید که زمینه ساز ظهور حضرت مسیح هستند، خُب، این مسیح واقعی که پا به رکاب، حامی و تحت فرمان حضرت قائم است...معلوم است که آنها دنبال ظهور بدلی(و تعجیلی) منجی دروغین یعنی دجال هستند...


*پایان کار دجال!
محدث قمی از رسول خدا نقل می کند: چون او (دجال) ظاهر شود، عالم را پر از فتنه و آشوب می نماید و میان او و لشکر قائم جنگ واقع شود؛ بالأخره آن ملعون به دست حضرت حجت یا عیسی بن مریم(فرمانده حضرت) کشته شود. منتهی الآمال، ج2، ص336

معرفی کتاب مرتبط:
- کتاب/ چرایی حمایت از مسلمانان؟

بیشتر بخوانید:

- خبرگزاری تسنیم: اهمیت نگاه آخرالزمانی نسبت به قدس در رفتار امام (ره) / سناریوی انحرافی صهیونیست‌ها

دریافت(پاور پونت کابوس غاصب)

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۵/۰۴/۱۰
قدمگاه و مسجد مقدس امام رضا علیه السلام در بهبهان

نظرات، دیدگاه ها، موضوعات درخواستی و مطالب خود را برای ما بفرستید  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال خبر، مقاله، دیدگاه و درخواست های مختلف

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی