قدمگاه و مسجد مقدس حضرت رضا(ع) در شهرستان بهبهان

نشریه خبری - پژوهشی روز امام رضا(ع) شهرستان بهبهان

قدمگاه و مسجد مقدس حضرت رضا(ع) در شهرستان بهبهان

نشریه خبری - پژوهشی روز امام رضا(ع) شهرستان بهبهان

قدمگاه و مسجد مقدس حضرت رضا(ع) در شهرستان بهبهان
مراسم روز امام رضا(ع) در شهرستان بهبهان .... اینجا بهبهان است؛ مسجدمقدس و قدمگاه متبرک امام رضا(ع).

بنابر شهادت اسناد تاریخی، سال 201 هـ . ق که حضرت رضا (علیه السلام) از مدینه عازم مرو بودند، از شهرباستانی اَرَجان(بهبهان کنونی) عبور و در مکان فعلی قدم گاه نماز گذاردند که به پاس این واقعه مبارک، مردم شهر نسل در نسل این مکان را مقدس شمرده و در طول دویست سال اخیر مسیر حدود 14کیلومتری این شهر تا مسجد تاریخی و قدم گاه متبرک حضرت رضا علیه السلام را با پای پیاده طی می کنند...

بیت زیر سردر قدم گاه امام رضا علیه السلام شهرستان بهبهان در سال های گذشته بوده است:

گر میسر نشود بوسه زنم پایش را
هر کجا پای نهد بوسه زنم جایش را
تبلیغات و ویژه نامه های مفید
آخرین مطالب سایت قدمگاه بهبهان
صفحات و دسته بندی های سایت قدمگاه

از دور هم بگو امام رضا (علیه السلام)

پنجشنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۵، ۰۷:۰۰ ب.ظ

در کمال ناامیدی از تمام اسباب و وسایل عادی از همان مسافت دور رو کردم به خراسان و به حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام عرض کردم: آقا مشکل مرا چاره فرمایید. من در ایتالیا نوکری....

راوی: آقای سلمان رایکو (ایتالیایی تازه مسلمان (شیعه))
قبلاً مسیحی کاتولیک بودم. از دوران جوانی علاقه ی زیادی به موضوعات عرفانی داشتم. آداب دینی و نیایش های مذهبی کاتولیک ها مرا قانع نمی کرد و به روحم لطافتی نمی بخشید. بدین جهت در مورد دیانت اسلام شروع به تحقیق کردم.
کتب مذهبی اهل سنت را مطالعه نمودم امّا آنچه که من در پی آن بودم، یعنی ارتباط میان ظاهر و باطن را در آن کتب ندیدم. من با مذهب شیعه آشنایی چندانی نداشتم، چون در خارج بیشتر مسلمان ها اهل سنت هستند، تا اینکه با نوشته های مستر کُربن فرانسوی برخورد نمودم که عقاید شیعه را در کتب خود بیان نموده است. شیفته ی مذهب شیعه شدم زیرا به نظر من حقیقت اسلام به خصوص عرفان حقیقی در عقیده ی تشیعّ مُتبلور است.
پس از مطالعه ی زیاد و بررسی همه جانبه دین اسلام، مذهب شیعه را اختیار نمودم و هم اکنون چهار سال است که در حوزه ی علمیّه ی قم درس می خوانم.
بعد از مسلمان و شیعه شدنم سفری به خراسان و به زیارت امام رضا علیه السلام آمدم. در مشهد احساس کردم امام رضا علیه السلام به من لطف ویژه ای فرمود. از آن پس بود که تصمیم گرفتم در ایتالیا برای عقیده ی تشیع کار کنم و هم اکنون با کمک یکی از دوستانم چندین نفر را به دین اسلام و مذهب شیعه هدایت کرده ایم.
در ایتالیا که مشغول تبلیغ اسلام و عقیده ی شیعه بودم گرفتار یک مشکل حاد روحی شدم که بطور طبیعی حل آن ممکن نبود. چاره را در این منحصر دیدم که به حضرت رضا علیه السلام متوسّل شوم. من در کمال ناامیدی از تمام اسباب و وسایل عادی از همان مسافت دور رو کردم به خراسان و به حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام عرض کردم: آقا مشکل مرا چاره فرمایید. من در ایتالیا نوکری شما را به عهده دارم. شاید باور نکنید چیزی نگذشت که امام هشتم علیه السلام مشکل مرا حل فرمودند و مرا رهین منّت خود ساختند.

منبع: کتاب ذره و آفتاب، معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۰۴/۱۷
قدمگاه و مسجد مقدس امام رضا علیه السلام در بهبهان

نظرات، دیدگاه ها، موضوعات درخواستی و مطالب خود را برای ما بفرستید  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال خبر، مقاله، دیدگاه و درخواست های مختلف

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی